3 miesiące temu

Wydział Matematyki i Informatyki UWr oraz Departament Edukacji UM Wrocławia zapraszają uzdolnionych uczniów do  uniwersyteckich klas VII o profilu matematyczno-informatycznym. Od 1 IX 2024 takie klasy będą po raz szósty otworzone w  SP 3 (ul. Bobrza, www) oraz w SP nr 76 (ul. Wandy, www ). 8 VI o godz. 10 w sali 25 II UWr odbędzie się test kwalifikacyjny dla kandydatów, a w sali 119 - spotkanie dla ich rodziców. Tu są szczegółowe informacje, a tu są testy egzaminacyjne z poprzednich lat: 2018, 2019, 2021, 2022, 2023.

1 tydzień temu

Grę miejską Śladami matematyków lwowskich po Wrocławiu.wygrały patrole w składzie: Jagna Łaźniak, Michał Owczarz, Jędrzej Wiśniewski (MdM LO), Mariia Kylyk, Michał Maciołka, Jakub Matuszewski (MdM OMJ) oraz Dawid Frąszczak, Marcel Urbański i Kacper Wołowiec (MdM Młodzicy). Wyniki są tutaj.

2 miesiące temu

XVIII Mistrzostwa Polski w Sudoku wygrał (po raz 15) Jan Mrozowski z Krakowa. W XXVII Mistrzostwach Polski w Łamigłówkach zwyciężył Tomasz Stróżak z Lublina, a III m. zajął Tomasz Skalski z WM PWr.

3 miesiące temu

14 V odbędzie się wtorkowe kółko MdM Młodzików, 16 V - czwartkowe kółko MdM Juniorów, a 18 V - ostatnie spotkanie sobotnich Międzyszkolnych Kółek Matematycznych,.

1 miesiąc temu

15 V upływa termin zgłoszeń do IV edycji International Banach Prize za wybitną rozprawę doktorską w dziedzinie nauk matematycznych. Wyniki będą ogłoszone do 31 VII.

4 miesiące temu

16 V o godz. 18 w Muzeum Współczesnym Wrocław odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie poezji Stanisława Dróżdża Światekst. Pojęciokształty.Poezja konkretna prowadzone przez Sylwię Świsłocką-Karwot. Wstęp wolny.

1 miesiąc temu

17 V obchodzimy Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego ustanowiony przez ONZ w 2006. Obchody w Polsce organizuje Polskie Towarzystwo Informatyczne.

1 miesiąc temu

18 V odbędzie się we Wrocławiu kolejna Noc Muzeów. W programie dostępne będą m.in. wszystkie muzea uniwersyteckie w tym wyremontowana Aula Leopoldina. Wstęp jest bezpłatny.

1 miesiąc temu

19 V odbędą się na PWr finały XI Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku. Tu jest lista lista finalistów, a tu - zadania z poprzednich edycji.

1 miesiąc temu

W dniach 19-22 V odbędą się XII Czesko–Polsko–Słowackie Zawody Matematyczne Juniorów, na które zakwalifikowano laureatkę I stopnia XIX Olimpiady Matematycznej Juniorów - Mariię Kulyk (SP 3 Wrocław).

Olimpiada Sztucznej Inteligencji
3 tygodnie temu

Do 20 V przyjmowane są zgłoszenia do I Olimpiady Sztucznej Inteligencji organizowanej przez wydziały matematyczno-informatyczne UWr, UJ, UW, UAM w Poznaniu wraz z FMW. Korespondencyjne eliminacje trwają do 27 V. Najlepsi zawodnicy będą zaproszeni do finału krajowego rozgrywanego w dniach 15–21 VI podczas obozu naukowego w Krzyżowej.

1 miesiąc temu

20 V odbędzie się trening reprezentacji Dolnego Śląska przed meczem sparingowym z Wielkopolską (10 VI) w X edycji konkursu kombinatoryczno-algorytmiczno-logicznego KoALa. Zwycięzcami konkursu zostali: Rafał Żebruń ALO PWr, Andrej Zimirau KM OMJ oraz Joanna Oranowska SP 80 Ww i Leon Pomykała MdM Młodzików. Tu są wyniki.

8 miesięcy temu

21 V o godz. 12:30 w sali 119 Instytutu Informatyki odbędzie się posiedzenie seminarium wydziałowego WMI UWr. Prelegentem będzie prof. Marta Kwiatkowska z Oxford University, która wygłosi odczyt "When to trust AI: advances and challenges for certification of neural networks".

3 miesiące temu

22 V na seminarium z dydaktyki matematyki w IM UKEN w Krakowie w godz. 18-19:30 odbędzie się zdalny wykład Stephena Quirke'a (University of Galway, Irlandia) nt. tba.

2 tygodnie temu

Do 24 V przyjmowane sa zgłoszenia na XXIII Letni Obóz Naukowy, który odbędzie się w Polanicy-Zdroju w dniach 15-19 VI. Zgłoszeń uczniów mogą dokonać wyłącznie nauczyciele matematyki. Lista uczestników i wolnych miejsc jest tutaj.